کودک, مراقبت و سلامتی

بیماری‌ در کودکان

مریضی کودکان

بیماری های ناشی از ویروسی بودن محیط زندگی یا افراد در تعامل با کودک

آبله مرغان، سرخک، اوریون، سیاه سرفه، سرخجه و مخملک از جمله بیماریهای ویروسی میباشند. راه های انتقال بیماری در کودکان متفاوت است به طوری که گاهی از طریق بزاق یا مخاط دهان در زمان سرفه یا عطسه و یا با تماس فرد آلوده با فرد سالم اتفاق می افتد و حتی گاهی با استفاده مشترک از وسایل شخصی منتقل می گردد. مریضی کودکان بسته به نوع بیماری،طول درمان متفاوتی دارند. برای بهبود بیماری لازم است دوره درمان تکمیل شود. بیماری های کودکان محدود به بیماری های ویروسی نمی شوند،بلکه شامل این موارد نیز هستند:

_انواع مسمومیت ها در اثر مصرف مواد شیمیایی یا داروها و قرص های سایر افراد خانواده که در دسترس کودک هستند.

_خونریزی هایی که در اثر بریدگی اتفاق می افتند و نیز زمین خوردن هایی که به دلیل وارد شدن ضربه به سر و گردن یا افتادن از ارتفاع برای کودک اتفاق می افتند و در برخی موارد شکستگی ناحیه ای از بدن را در پی دارند.

در برخی از مریضی کودکان هیچ نقشی در ابتلا به آن ندارد:بلکه ناخواسته توسط والدین یا افراد درجه یک که قبل از تولد کودک به دنیا آمده اند،از طریق ژن موجود در کروموزوم های جنسی مبتلا میشود.این بیماری ها که بیماری های وراثتی یا ژنتیکی نام دارند از نسلی به نسل دیگر منتقل میشوند.

پزشکان متخصص کودکان معتقدند که سیستم ایمنی یک کودک کم سن و سال که در معرض عفونت های چندانی قرار ندارد،نسبت به سایر کودکان و بزرگسالانی که در مقابل بسیاری از میکروب ها ایمن شده اند،بیشتر مستعد ابتلا به بیماری است.بنابراین اگر اطلاعات بیشتری در زمینه بیماری های کودکان داشته باشید امادگی بهتری برای شناسایی عواملی خواهید داشت که سبب درد و رنج کودک شما میشوند و در نتیجه به او کمک خواهید کرد که به سرعت سلامت خود را به دست آورد.

بازدیدها: 5

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *