سبک زندگی

موفقیت در آینده

موفقیت

انسان ها وقتی به سطوح بالایی از کاردهی و باز دهی میرسند که انگیزه موفقیت و پیشرفت در انان ایجاد شده باشد.هر چه نیاز افراد به کسب موفقیت بیشتر باشد،کیفیت و فعالیت های آنها نیز در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت.انسان ها به منظور کسب موفقیت، در پی ایجاد تغییر و تحول در وضع موجودو آینده هستند. همچنین در پی ابداع شیوه های کاملا تازه می باشند.برای موفقیت در وضع موجود و آینده به چند راهکار مهم که عبارت اند از:داشتن هدف(هدفگذاری)،برنامه ریزی،قاطعیت درکار،نظم در فعالیت نیاز است.

داشتن هدف(هدفگذاری)

هدف،نتایج مطلوبی است که ما در انتظار آن هستیم. تقریبا شناخت و تعیین هدف بسیار مشکل است.هر هدف،خود وسیله ای برای رسیدن به یک هدف بالاتر است.بسیاری از افراد،بسیار منظم، تلاش گر ومتعهد هستند اما فعالیت های آنان نه تنها باعث تحقق اهداف نمی گردد بلکه ممکن است آنها را از رسیدن به اهدافشان دورکند. هدف باید دقیق،روشن و بدون ابهام و چالشی باشد.هدف باید مورد قبول و متناسب با توانایی و استعداد شما باشد.

برنامه ریزی

برنامه ریزی یعنی پیش بینی فعالیت های مورد نیاز برای رسیدن به هدف مورد نظر.برنامه ریزی احتمال رسیدن به هدف را بیشتر میکند و تمرکز را روی هدف ایجاد میکند.برنامه ریزی دقیق باعث هماهنگی بیشتر میشود وبه کار معنا ومفهوم میبخشد.مهم ترین نکته برنامه ریزی دقیق این است که اعتماد به نفس را در فرد افزایش میدهد.

قاطعیت در کار

انسان قبل از اجرای تصمیم،باید با تفکر و شناخت درست از مشکل،به جمع آوری اطلاعات و ارزیابی راه حل ها بپردازد.در این مرحله،تردید نسبت به راه حل ها مفید است و این کار منجر به بررسی دقیق راه حل ها می شود.بعد از تصمیم گیری،باید تصمیم بدون تردید و شک، اجرا گردد.تردید در زمان اجرا بسیار خطرناک است.

نظم در فعالیت

کارهای خود را نظم دهید.در زندگی،چیزی خطرناک تر از بی نظمی نیست.نظم،به معنای خوب و درست انجام دادن کار است.هر کار درست و منظم و هر فکر خوب به کارها،زیبایی می بخشد.نظم فیزیکی و نظم فکری،دو منبع اصلی مدیریت است.اگر به زندگی و رفتار و حرکاتمان نظم بدهیم، فکرمان هم نظم میگیرد.

بازدیدها: 5

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *