سبک زندگی

راه های تقویت اراده و انگیزه

تقویت اراده

اراده رقابتی بین دو بخش از شماست.بخشی از شما که به اهداف بلند مدت فکر میکند وبخشی دیگر که به اهداف کوتاه مدت فکر میکند.با توجه به میزان استرس و طرز تفکرتان مغز شما راه های متفاوتی برای روبه رو شدن با چالشی که نیازمند اراده است انتخاب میکند.اراده نقش مهمی در موفقیت شغلی،سلامت جسمی،ارتباط با دیگران و…. دارد.انسان مجموعه ای از خواستن و توانستن است و خواسته های زیادی دارد اما اگر نتواند در مسیر رسیدن به خواسته هایش حرکت کند نمی توان اورا صاحب اراده دانست و باید برای تقویت اراده خود تلاش کند.

راه کار ها و روش های عالی برای تقویت اراده و انگیزه

1.قدرت تصمیم گیری

یک تصمیم قوی و درست جهت گیری شمارا مشخص میکند و به شما نشان می دهد که چگونه حتی زمانی که با چالش هایی روبه رو شدید به جلو حرکت کنید.تصمیم درست به شما انگیزه میدهد وشمارا متمرکز نگه میدارد.به این ترتیب، آنچه که می خواهید را پیدا کنید و رویش تصمیم بگیرید و به تصمیم خود پایبند باشید، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد.

2.نداشتن ترس

یکی از قاتلان تصمیم ترس است. زمانی که شما مصمم هستید،در سطح بالایی عمل می کنید با این حال، ترس از تداخل با این فرآیند جلوگیری می کند.به این ترتیب شما باید شجاع باشید و با ترس خود مواجه شوید تا بیشتر مصمم شوید.

3.کنترل کردن استرس

یکی از راه های داشتن اراده کنترل استرس است. وقتی که شما استرس دارید احساسات منفی به سراغ شما می آید و تلاش شما را کاهش میدهد.پس باید استرس خود را طوری مدیریت کنید که این احساسات را ریشه کن کنید تا بتوانید به راحتی در تصمیم گیری خود مصمم باشید.

4.خوابیدن به اندازه کافی

هرشب باید 8ساعت بخوابید.کم خوابیدن میتواند ناشی از کار، استرس، روابط و یا تفریحات باشد.کم خوابیدن انرژی شما را خالی می کند.بنابراین دقت کنید که هرشب به اندازه کافی بخوابید.به اندازه خوابیدن باعث میشود تا خود را به اندازه کافی تغذیه کنید و به اندازه کافی خود را احیا کنید تا با قدرت اراده قوی مواجه شوید.

5.ایجاد عادات مثبت

هر زمان که استرس دارید تمایل به بازگشت به عاداتی دارین که قبلا داشتین. اینها می توانند بد یا خوب باشند. عادات خوب زمانی که با چالش ها روبرو هستید می توانند شما را قوی نگه دارند. آن ها می توانند عزم شما را زنده نگه دارند. با اشتیاق آن ها را پرورش دهید.

6.داشتن تمرین

یکی از دلایلی که ورزش کاران حرفه ای در فشار قرار نمی گیرند، این است که آن ها آن قدر تمرین کرده اند که ورزش طبیعت دومشان شده است.آن ها اعتماد کامل برای پیروزی دارند بنابراین,حرفه خود را تا جای ممکن تمرین کنید. این کار قدرت اراده و عزم راسخ برای موفق بودن را به شما خواهد داد.

دو عنصر عملکردی که می توانند شما را به بالاترین سطح موفقیت ببرند، عزم و ارده راسخ است آنها ذاتا با خود انگیزه دارند.پس نکات بالا را دنبال کنید.آن ها می توانند شما را در هر زمینه ای که می خواهید موفق کنند.

بازدیدها: 4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *